Shounen
1 października 2018 (14:46)
W sto siedemdziesiątym trzecim wpisie cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy", opublikowanym 25 września 2018 na oficjalnej stronie Dragon Balla, zamieszczono ilustrację, która znalazła się na okładce gry Dragon Quest Monsters: Terry no Wonderland wydanej na konsolę Game Boy 25 września 1998 roku, a więc równo 20 lat temu.


Rysunek przedstawia maszerującego tytułowego Terry'ego wraz z potworami.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.


W środowym sto siedemdziesiątym czwartym wpisie zamieszczono projekt maskotki sklepu Jump Shop położonego przy dworcu w Tokio.


O postaci pisaliśmy już we wcześniejszych wpisach (114, 121, 142). Nazywa się Jumta i każdy ze sklepów, w których można nabyć oficjalne produkty wydawnictwa Shueisha, ma za maskotkę jej inną wersję – taką, by pasowała do lokalizacji. W tej edycji Jumta przedstawiony jest jako konduktor.


W czwartkowym sto siedemdziesiątym piątym wpisie zamieszczono okładkę przewodnika po grze Dragon Quest V: Tenkū no Hanayome (ang. Hand of the Heavenly Bride) wydanego razem z grą 27 września 1992, a więc równo 26 lat temu.


Autorzy wpisu zauważają, że rysunek przedstawia głównego bohatera gry w wersji dziecięcej (wraz z ojcem), gdy na okładce samej gry zaprezentowany jest jako młodzieniec, co symbolizuje, jak rozwija się przygoda w omawianej grze.


W piątkowym sto siedemdziesiątym szóstym wpisie zamieszczono okładkę numeru specjalnego Shōnen Jumpa pt. Dr. Slump Special z 30 września 1981 roku.


Numer ukazał się w czasie, gdy anime na podstawie mangi Dr. Slump emitowano już w telewizji, a w całej Japonii był boom na Aralkę. Zawiera encyklopedię postaci oraz podgląd miejsca pracy mangaki, ale znalazły się w nim również mangi innych autorów, jak Dokonjō Gaeru czy Kinnikuman.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker