Shounen
2 lipca 2018 (12:10)
W sto dziesiątym wpisie cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy", opublikowanym 25 czerwca 2018 na oficjalnej stronie Dragon Balla, zamieszczono zdjęcie karty telefonicznej z rysunkiem mangaki z około 1988 roku.


Autorzy wpisu podają, że karty wręczane były nowożeńcom, którzy w owym czasie wzięli ślub w Chunichi Palace czy też Nagoya Teishin Kaikan w Nagoi.


We wtorkowym sto jedenastym wpisie zamieszczono stronę z siódmego numeru krótkiej gazetki pt. "Shen Long donosi" dołączanej do databooków Daizenshū – ta ukazała się wraz z siódmym tomem w lutym 1996 roku.


Strona zawiera wywiad, w którym pytano mangakę m.in. o to, czym się zajmuje po zakończeniu mangi DB. W wywiadzie pojawił się również mangaka Masakazu Katsura, o którym pisaliśmy przy okazji 35 wpisu niniejszego cyklu.


W środowym sto dwunastym wpisie zamieszczono stronę pt. "Toriyama's Super Store" z Weekly Shōnen Jumpa wydanego 24 marca 1981 roku (#17/1981)


Strona przedstawia konkurs, w którym do wygrania były gadżety wybrane specjalnie przez mangakę – m.in. gumki do ścierania w kształcie ciasteczek czy też płaskie radia. Do wskazanego numeru Jumpa odwoływano się także w 58 wpisie, kiedy zaprezentowano stronę tytułową jednego z rozdziałów Dr. Slumpa.


W czwartkowym sto trzynastym wpisie zamieszczono fragment kalendarza dla fanów mangi Dr. Slump, który znalazł się w wydanym 22 grudnia 1981 roku Weekly Shōnen Jumpie (#3-4/1982).


Skan przedstawia czerwiec. Wcześniej, w 26 wpisie, prezentowano stronę kalendarza na miesiąc luty.


W piątkowym sto czternastym wpisie zamieszczono wykonany w obecnym 2018 roku projekt maskotki sklepu Jump Shop otwartego tego dnia w mieście Sendai.


Postać nazywa się Jumta (ジャンタ) i każdy ze sklepów, w których można nabyć oficjalne produkty wydawnictwa Shueisha, ma za maskotkę jej inną wersję. Ta wyglądem nawiązuje do założyciela miasta, daimyō Masamune Date.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker