Shounen
5 marca 2018 (20:42)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzydziesty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to narysowana przez mangakę zapowiedź powrotu do magazynu mangi Wingman autorstwa Masakazu Katsury z wydanego 4 września 1984 roku Weekly Shōnen Jumpa (#40/1984).


Z powodu choroby Katsury od 20 numerów rozdziały serii Wingman nie były publikowane w magazynie, a że mangacy się przyjaźnili i redaktorem obu był Kazuhiko Torishima, zdecydowano, że Toriyama wykona zapowiedź powrotu jego mangi od następnego numeru. Warto nadmienić, że był to numer wydany bezpośrednio po zakończeniu Dr. Slumpa, a 11 tygodni przed startem Dragon Balla.

Autorzy wpisu zauważają, że na dole strony jest odręczny napis Toriyamy: "Masakazu Katsura musi teraz codziennie wypoczywać, bo inaczej umrze, więc nie mógłby narysować tej zapowiedzi. Wygląda na to, że uratowałem mu życie! (Kup mi motocykl!)".

W późniejszym czasie obaj mangacy współpracowali przy tworzeniu one-shota Sachie-chan Guu!! (2008) oraz 3-rozdziałowej serii Jiya (2009–2010). Toriyama odpowiadał za historię, a Katsura za rysunki. Obie łączy wątek Galaktycznego Patrolu (brzmi znajomo?), a w 2014 roku zostały wydane w tomiku pt. Katsura Akira.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker