Shounen
2 marca 2018 (18:58)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzydziesty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek Kankichiego Ryōtsu (Ryō-san), głównego bohatera serii Kochikame, który zamieszczono w wydanym 9 marca 1993 roku databooku pt. Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen Mae Hashutsujo Daizenshū Kamedas.

To on może być najsilniejszy we wszechświecie...

Seria Kochikame, a właściwie Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen Mae Hashutsujo (dosł. "Oto komisariat naprzeciwko parku Kamaeri w okręgu Katsushika"), publikowana była w latach 1976-2016 i zamknęła się w 200 tomach, co czyni ją najdłuższą mangą w historii, za co została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa.

Jej autor, Osamu Akimoto, nawiązał do Dragon Balla w rozdziale z 27 marca 1990 roku, w którym Ryō-san trafia na planetę Namek, gdzie spotyka Freezę i Zarbona.

Z kolei w 2006 roku wspólnie z Toriyamą stworzył 9-stronicowego one-shota pt. "Oto komisariat naprzeciwko smoczego parku na Namek" (Kochira Namek-sei Dragon Kōen Mae Hashutsujo), który został zamieszczony obok innych crossoverów w zbiorze Chō Kochikame. Wedle informacji z pierwszej strony jest to kontynuacja wsomnianego "fałszywego rozdziału" sprzed 16 lat. Opowiada o tym, jak Ryō-san natyka się na nieprzepisowo zaparkowany statek kosmiczny Freezy i jako postać z gag mangi przegania go z planety. Pojawiają się również Vegeta i Son Goku.

W publikacji znalazły się także gratulacje od przeróżnych mangaków, w tym Toriyamy:

Akimoto, moje gratulacje z okazji 30-lecia Kochikame! 30 lat! Dla takiego lenia jak ja to coś niewyobrażalnego. To prawdziwa zagadka, gdzie w tym szczupłym ciele z uśmiechniętą twarzą skrywasz tyle sił. Choć jesteśmy w podobnym wieku, siedzisz w tym dużo dłużej ode mnie i naprawdę wiele dla mnie znaczy, że mogłem stworzyć z tobą ten rozdział. Pojawiłem się nawet na tych samych stronach co Ryō-san, który był sławny, jeszcze zanim zostałem mangaką. To dla mnie ogromy zaszczyt, ale wolałbym tego nie powtarzać. (śmiech)

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker