Cienie północy
Shounen
6 kwietnia 2018 (13:36)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćdziesiąty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa 63 rozdziału Dr. Slumpa, który opublikowano 24 marca 1981 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#17/1981).

W anime czy w mandze Aralka wszędzie jest uwielbiana!

8 kwietnia 1981 roku, a więc niemal równo 37 lat temu, stacja Fuji TV rozpoczęła nadawanie telewizyjnej serii anime Dr. Slump: Arale-chan, czego zapowiedź mangaka zamieścił na powyższej stronie tytułowej. Był to rozdział zatytułowany "Pierwsza miłość Picia" i możemy go odnaleźć w 10 tomie polskiego wydania mangi.

W tym samym numerze zamieszczono również konkurs z nagrodami wybranymi przez mangakę, a także jego one-shota Pola & Roid, którym wygrał 9 edycję plebiscytu "Nagroda Czytelników" Jumpa. Jak zauważają autorzy wpisu, było w nim wyjątkowo dużo Toriyamy.

W cotygodniowym komentarzu mangaka napisał:

Od końca zeszłego roku tak dostosowywałem swoje plany, żeby zdążyć z pracą kandydującą do Nagrody Czytelników. Ale nałogu oglądania filmów nie mogłem tak po prostu porzucić... Nareszcie koniec. I jak? Podobało się Wam?

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker