Shounen
9 kwietnia 2018 (14:15)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćdziesiąty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek Son Goku przeznaczony na kartę telefoniczną, który opublikowano 18 lutego 1986 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#12/1986).


W artykule traktującym o anime DB, które wystartowało 26 lutego 1986, a więc w następnym tygodniu od ukazania się numeru, zorganizowano zabawę "Odpowiedz na quiz i odbierz kartę telefoniczną", w której po udzieleniu poprawnych odpowiedzi można było wygrać m.in. kartę telefoniczną z powyższym rysunkiem Goku ("Gokuh").

Autorzy wpisu zapytują, czy to pierwszy raz, gdy wychowany na prowincji Goku widzi telefon, i zauważają, że strachliwie tykający go swoim Długokrótkiem wygląda uroczo.

Do zawartości wspomnianego wydania czasopisma nawiązywano również w 32 rocznicę rozpoczęcia emisji serii telewizyjnej – we wpisie 30.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (6)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker