Cienie północy
Shounen
1 lipca 2018 (12:49)
W sto piątym wpisie cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy", opublikowanym 18 czerwca 2018 na oficjalnej stronie Dragon Balla, zamieszczono ilustrację, która znalazła się na okładce wydanej 8 października 2009 roku gry Blue Dragon: Ikai no Kyojū (ang. Blue Dragon: Awakened Shadow) na konsolę Nintendo DS.


Blue Dragon to seria trzech gier, w których Toriyama odpowiadał za projekty postaci oraz ilustracje. Po więcej informacji odsyłamy do 65 wpisu, w którym była mowa o pierwszej części gry.


We wtorkowym sto szóstym wpisie zamieszczono skan z wydanego 15 czerwca 1986 roku 183 numeru Tamiya News, publikowanego po dziś dzień magazynu informacyjnego firmy Tamiya poświęconego modelarstwu.


Załączone strony przedstawiają, obok ilustracji, komentarz Toriyamy na temat modeli pojazdów wojskowych. Autorzy wpisu przytaczają jedne z pierwszych zdań: "Nie lubię zbędnych dekoracji. Prawdziwie piękny jest styl, w którym dąży się do przedstawiania wyłącznie potrzebnych elementów".


W środowym sto siódmym wpisie zamieszczono wstępne szkice Mistera Satana z 1992 roku.


Autorzy wpisu zwracają uwagę, że w ostatecznej wersji projektu postać była niższa.


W czwartkowym sto ósmym wpisie zamieszczono projekt auta Beeman 500SS, który mangaka wykonał na potrzeby gry Chōsoku Henkei Gyrozetter. Gra dostępna była w japońskich salonach od 21 czerwca 2012 roku przez niespełna dwa lata, do 2 lutego 2014.


Rozgrywka polegała na walce robotami, w które przemieniały się pojazdy. Na podstawie gry powstały również 7-tomowa manga oraz 51-odcinkowe anime.


W piątkowym sto dziewiątym wpisie zamieszczono powstałe w 1988 roku wstępne projekty wykonane na potrzeby anime Kosuke-sama Rikimaru-sama: Konpei-tō no Ryū ("Kosuke, Rikimaru: Smok z wyspy Konpei").


Autorzy wpisu zauważają, że postać Kosuke na rysunku jest bardziej fantasy, całkowicie inna niż w wersji ostatecznej w stylu japońskim, jak również, że anime na tym etapie prac nazywano "Donput no Ryū" (ンプットの竜, "Smok z Donput"), oraz że najwyraźniej gotowy był już wtedy wątek dotyczący "złych polujących na kamień smoka".

Ilustrację z tego anime przedstawiono wcześniej w 78 wpisie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker