Shounen
10 maja 2018 (15:19)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemdziesiąty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja przedstawiająca anime Kosuke-sama Rikimaru-sama: Konpei-tō no Ryū ("Kosuke, Rikimaru: Smok z wyspy Konpei"), które miało premierę 23 września 1988 podczas Jump Anime Carnival – z okazji 20-lecia magazynu Weekly Shōnen Jump.


Jest to o tyle ciekawa pozycja, że mangaka odpowiedzialny był za projekty postaci i kolorystykę, ale również scenariusz (wespół z reżyserem). Anime opowiada o braciach Kosuke i Rikimaru, którzy chronią ostatniego na świecie smoka zamieszkującego wyspę Konpei. Reżyserem był Toyoo Ashida, który, jak zauważają autorzy wpisu, wpłynął na styl Toriyamy – o czym możemy się przekonać z wywiadu zamieszczonego w pierwszym tomie Daizenshū:

Dawniej cieniowałem jasne części włosów, ale zajmowało to sporo czasu. Kiedy stworzyłem anime Kosuke-sama Rikimaru-sama (wyświetlane podczas Jump Anime Carnival '89, następnie wydane w serii Jump Video), spojrzałem na rysunki odpowiedzialnego za animację Toyoo Ashidy i pomyślałem, że światłocień w stylu anime nie jest zły. Od tamtej pory w taki sposób tworzę swoje prace. Prawdę mówiąc, zawsze szanowałem pana Ashidę.

O omawianej animacji mangaka wspominał parokrotnie w odautorskich komentarzach w Weekly Shōnen Jumpie. 19 lipca 1988 przy okazji 184 rozdziału DB napisał:

Prace nad nowym anime Kosuke-sama, Rikimaru-sama przebiegają gładko. Nie mogę się doczekać, bo zapowiada się nieźle.

Następnie 8 października przy rozdziale 196:

Obejrzałem Kosuke-sama, Rikimaru-sama już parę razy i jestem podekscytowany. Rysunki są naprawdę dobre, również w ruchu. Reżyserze Ashida, bardzo dziękuję. Jeśli macie ochotę to obejrzeć, koniecznie zgłoście się na Anime Carnival.

Oraz 4 lipca 1989 przy rozdziale 231:

Frontyspis z Kosuke-sama, Rikimaru-sama to fajna praca, zachęcam do sprawdzenia.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker