Shounen
2 kwietnia 2019 (13:05)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście dziewięćdziesiąty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek, który znalazł się na okładce pierwszego tomu serii databooków Daizenshū z czerwca 1995 roku.


Dragon Ball: Daizenshū to seria dziesięciu (siedmiu głównych i trzech dodatkowych) databooków wydawanych w latach 1995-1996. Za rysunki, które znalazły się na okładce, odpowiadał Toriyama.

Pierwszy tom to bardziej artbook, głównie bowiem zawiera ilustracje mangaki (w liczbie 265), oprócz tego komentarze oraz wywiad. Ukazał się w miesiąc po opublikowaniu ostatniego rozdziału Dragon Balla w Weekly Shōnen Jumpie.

Ilustracja przedstawia Goku i pterozaura, który porwał Bulmę w pierwszym rozdziale mangi.

Wydanie reedycji tego tomu pod koniec 2017 roku zapowiedziało polskie wydawnictwo J.P.Fantastica, ale do tej pory nie podano szczegółów.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker