Shounen
7 marca 2018 (18:49)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzydziesty siódmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt ostatniej formy Cooli, głównego antagonisty piątego fimu Dragon Ball Z, czyli Tobikkiri no Saikyō tai Saikyō, który miał premierę 20 lipca 1991 roku.


Autorzy wpisu zauważają, że mangaka odpowiedzialny był za projekty Cooli, czyli starszego brata Freezy, oraz jego podwładnych, którzy wystąpili w wymienionym filmie, i jako że jest bratem Freezy, został wykonany w podobnym stylu.

Z imieniem tej postaci wiąże się pewna ciekawostka, dotycząca jednak głównie japońskiego zapisu. W Daizenshū 6 możemy znaleźć taką wypowiedź:

Można pomyśleć, że skoro jego młodszy brat nazywa się Freeza (od ang. freezer – zamrażalnik), to on jest Coola (od ang. cooler – chłodziarka), ale to nie takie proste, bo swoją rolę odegrał też tutaj dialekt z Shizuoki. Producent Morishita, który stamtąd pochodzi, obawiał się, że "cooler" (クーラー) brzmi zbyt bliskoznacznie, ale przypomniał sobie, że w dialekcie jego rodzinnego miasta mówi się w czasie jedzenia "meshi demo kūra", w efekcie czego zdecydowano się z tego skorzystać, stąd Coola (クウラ). I pomyśleć, że to był tak złożony proces...

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker