Shounen
17 października 2019 (14:49)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta trzydziesty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja z okładki ósmego tomu reedycji Dr. Slumpa w wersji kanzenban, który ukazał się 4 kwietnia 2007 roku.


Ilustracja przedstawia czteroosobową rodzinę Paców (jap. Tsun) – ojca Mało (Tsuruten), matkę Czyng Wartong Pałacang Niewiadomong Jak Aleng (Tsuntsunodanoteiyūgō), syna Ping Ponga (Tsukutsun) oraz córkę Ciang Ciong (Tsururin) – inspirowaną uwielbianymi przez mangakę filmami o kung-fu.

Autorzy wpisu przytaczają również wypowiedź Toriyamy:

Myślę, że kiedy zacząłem pracować nad Dragon Ballem, przekształciłem Ping Ponga w Son Goku, a ojca w Żółwiego Pustelnika.

Edycja kanzenban Dr. Slumpa składa się z 15 tomów, które wydawane były w większym formacie i zawierają kolorowe strony, takie jak oryginalnie ukazywały się w magazynie Weekly Shōnen Jump. Na potrzeby okładek wydania mangaka wykonał nowe rysunki.

Do nowego wydania nawiązywano wcześniej we wpisach 294 (tom 1), 306 (tom 2), 327 (tom 3), 349 (tom 4), 367 (tom 5), 388 (tom 6) oraz 411 (tom 7).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker