Shounen
29 października 2019 (13:00)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta trzydziesty siódmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt Slime'a z ukazującej się od 1986 roku serii gier Dragon Quest.


Slime (szlam, śluz, galareta) to postać potwora oparta na przeciwniku z gry Wizardry, będąca jednak jego przeciwieństwem – nie wygląda paskudnie. Szybko stała się maskotką i symbolem serii Dragon Quest. W późniejszym czasie poświęcono jej także wydaną tylko w Japonii spin-offową serię pt. Slime Mori Mori Dragon Quest.

Autorzy wpisu przytaczają komentarz mangaki, który projekt Slime'a wykonał po otrzymaniu od głównego twórcy gry, Yūjiego Horiiego, rysunku przedstawiającego mętny śluz:

Coś śluzowatego trudno byłoby zaprojektować, dlatego zdecydowałem się na kroplę deszczu. Nijak nie przypominała ona potwora, więc dołączyłem jeszcze oczy i usta. Ten projekt zajął mi najmniej czasu. (śmiech)

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker