Shounen
30 października 2019 (10:28)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta trzydziesty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt statku kosmicznego z anime Dragon Ball GT, które wystartowało 7 lutego 1996 roku na kanale Fuji TV.


Autorzy wpisu zwracają uwagę, że mangaka zajął się każdym szczegółem statku – np. jak zachowuje się podczas lotu w przestrzeni kosmicznej, a jak w atmosferze. Został wykonany przez Capsule Corporation, a za paliwo służy mu woda.

W przypadku serii GT wkład Toriyamy był niewielki. Wymyślił jej tytuł (skrót od Grand Touring), poza tym zaprojektował logo oraz wygląd głównych postaci z początku serii, jak również powyższego statku kosmicznego. Anime rozpoczęło się tydzień po wyemitowaniu ostatniego odcinka DBZ, a zakończyło się 19 listopada 1997 roku

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (3)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker