Shounen
6 grudnia 2019 (11:31)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta sześćdziesiąty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt postaci klasy złodzieja (Thief) wykonany na potrzeby reedycji gry Dragon Quest III: Soshite Densetsu e... (ang. The Seeds of Salvation) na konsolę Super Famicom (SNES), która ukazała się 6 grudnia 1996 roku, a więc równo 23 lata temu.


Gra Dragon Quest III oryginalnie ukazała się 10 lutego 1988 roku na konsolę Famicom (NES). W późniejszym czasie doczekała się edycji na wspomnianą Super Famicom, a także Game Boy Color i telefony, a w 2017 roku na PlayStation 4 oraz Nintendo 3DS.

Autorzy wpisu zauważają, że na potrzeby tego wydania mangaka wykonał nie tylko rysunek na nową okładkę, ale także zaprojektował klasę złodzieja, którą dodano w tej wersji. Do reedycji odwoływano się także w 223 wpisie, kiedy prezentowano ilustrację z okładki.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker