Shounen
9 stycznia 2020 (16:02)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta osiemdziesiąty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt pojazdu z książki obrazkowej pt. Super Sense Story z 1991 roku.


Super Sense Story to 35-stronicowa książeczka dla dzieci dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Skupia się na zdolności ludzi i zwierząt zwanej "super sense" (super wyczucie, zmysł), poruszając przy tym też takie zagadnienia, jak środowisko, ludzkość, historia czy technologia.

Publikacja powstała w wyniku współpracy Weekly Shōnen Jumpa i Honda Motor Company. Mangaka zaprojektował na jej potrzeby postać głównego bohatera (wpis 32) oraz roboty (389, 327) i innych mieszkańców planety Neo, czy też prezentowany powyżej statek czasoprzestrzenny Space Commuter (スペースコミューター). Autorzy wpisu zwracają uwagę na precyzyjnie narysowane wnętrze kokpitu.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker