Shounen
29 stycznia 2020 (12:12)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta dziewięćdziesiąty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek ze strony tytułowej drugiego rozdziału krótkiej mangi Alien X Peke, który opublikowano 27 sierpnia 1996 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#39/1996).


Alien X Peke składa się z dwóch rozdziałów o łącznej objętości 40 stron i była to pierwsza manga Toriyamy wydana od zakończenia Dragon Balla. Jej pierwsza część ukazała się numer wcześniej, czyli 13 sierpnia 1996 roku.

Manga opowiada o tytułowym kosmicie Peke, który zamierza podbić Ziemię, ale nie wszystko przebiega po jego myśli i z braku pieniędzy zostaje ochroniarzem pewnego chłopca.

Prezentowany rysunek jest odwrócony (lustrzane odbicie) w stosunku do zamieszczonego na stronie tytułowej. Kosmita ze skuterem ozdobił także okładkę drugiego tomu zbioru prac Toriyamy pt. Mankan Zenseki.

Do tytułu nawiązywano wcześniej w 147 wpisie niniejszego cyklu. Manga nie ukazała się w Polsce.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker