Shounen
30 stycznia 2020 (13:58)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta dziewięćdziesiąty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt Fei Pusu, jednej z postaci z gry Tobal No. 1 na konsolę PlayStation, której premiera odbyła się 2 sierpnia 1996 roku.


Rysunek przedstawia postać mistrza sztuk walki o imieniu Fei Pusu (フェイ・プウスー), który już raz w przeszłości zwyciężył w tytułowym turnieju Tobal No. 1. Autorzy wpisu zauważają, że "silny starzec" to specjalność mangaki – choć wygląda niepozornie, emanuje potężną siłą.

Tobal No. 1 to bijatyka wydana przez firmę Square, w której Toriyama odpowiadał za projekty graficzne postaci, ale również ich charakterystykę i wygląd świata gry. Do gry nawiązywano już wcześniej we wpisach 25, 137, 286, 372, 410 oraz 452.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker