Cienie północy
Shounen
3 sierpnia 2018 (15:18)
W sto trzydziestym czwartym wpisie cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy", opublikowanym 30 lipca 2018 na oficjalnej stronie Dragon Balla, zamieszczono skan z wydanego w 1986 roku 188 numeru Tamiya News, publikowanego po dziś dzień magazynu informacyjnego firmy Tamiya poświęconego modelarstwu.


Załączone strony przedstawiają relację mangaki z wizyty w bazie marines Camp Fuji w prefekturze Shizuoka, gdzie miał okazję zobaczyć czołg M60A1. Autorzy wpisu przytaczają fragment na jego temat: "Jest wielki! Wspaniały! Potężny! Jego ogrom mnie wprost przytłoczył".

Inne skany z tego wydawnictwa prezentowano już w 106 wpisie niniejszego cyklu.


We wtorkowym sto trzydziestym piątym wpisie zamieszczono rysunek mangaki, który znalazł się na okładce wydanego 20 czerwca 1996 roku trzeciego tomu japońskiego tłumaczenia dzieła Souvenirs entomologiques (dosł. "Wspomnienia entomologiczne", jap. tytuł Fabre Konchūki) francuskiego przyrodnika Jeana-Henriego Fabre'a.


Tom został zatytułowany "Tajemnica śpiewu cykady". W 12 wpisie prezentowano natomiast rysunek z okładki pierwszego tomu.


W środowym sto trzydziestym szóstym wpisie zamieszczono ilustrację, która znalazła się na okładce wydanej 2 sierpnia 2012 roku gry Dragon Quest X: Mezameshi Itsutsu no Shuzoku Online, a więc niemal równo sześć lat temu.


Dragon Quest X to pierwsza gra z gatunku MMORPG w serii. Rysunek przedstawia pięć ras, które gracz ma do wyboru, a w tle widzimy głównego wroga.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.


W czwartkowym sto trzydziestym siódmym wpisie zamieszczono ilustrację z okładki gry Tobal No. 1. Gra na konsolę PlayStation ukazała się 2 sierpnia 1996 roku, a więc równo 22 lata temu.


Postać widniejąca na pierwszym planie okładki to Chuji Wu (チュージ・ウー).

Tobal No. 1 to bijatyka wydana przez firmę Square, w której Toriyama odpowiadał za projekty graficzne postaci, ale również ich charakterystykę i wygląd świata gry. Do gry nawiązywano już wcześniej w 25 wpisie.


W piątkowym sto trzydziestym ósmym wpisie zamieszczono przednią stronę pudełka wydanego przez Fine Molds w pierwszej połowie 1994 roku zestawu do składania modelu szturmowca Rudolfa, żołnierza Waffen-SS z II wojny światowej (WWII German Waffen-SS Soldier) oraz karabinu maszynowego ZB vz. 26.


World Fighter Collection jest to seria siedmiu modeli plastikowych przedstawiających żołnierzy z różnych krajów i okresów w skali 1:12. Ukazywały się w latach 1992-1994, a znany z zamiłowania do modeli Toriyama odpowiadał w nich za projekt, jak również wszelkie ilustracje, w tym krótkie komiksy zawarte w instrukcjach. Do serii nawiązywano już w 41 oraz 64 wpisie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (1)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker