Shounen
2 sierpnia 2018 (14:57)
W sto dwudziestym dziewiątym wpisie cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy", opublikowanym 23 lipca 2018 na oficjalnej stronie Dragon Balla, zamieszczono okładkę książki pt. Toriyama Akira The World Anime Special (鳥山明 THE WORLD アニメスペシャル), która ukazała się 10 października 1990 roku.


Publikacja poświęcona jest różnym pracom mangaki, z naciskiem na wersje animowane. Na okładce, obok Goku i Gohana, znalazły się postacie Kosuke i Rikimaru z anime oraz Kennosuke i Pink z one-shotów.


We wtorkowym sto trzydziestym wpisie zamieszczono rysunek głównego bohatera serii Kochikame (Ryō-san), oryginalnie opublikowany 18 stycznia 2016 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#7/2016) – z okazji 40-lecia mangi.


Przytoczono również komentarz Toriyamy na temat jego ulubionej postaci z Kochikame:

Nawet Goku czy Vegeta nie mieliby z nim szans.

Nie jest to jedyny rysunek postaci wykonany przez Toriyamę. Wcześniej, w 34 wpisie, zaprezentowano inny z 1993 roku.


W środowym sto trzydziestym pierwszym wpisie zamieszczono szczegółowy projekt auta Beeman 500SS, który mangaka wykonał na potrzeby gry Chōsoku Henkei Gyrozetter. Gra dostępna była w japońskich salonach od 21 czerwca 2012 roku przez niespełna dwa lata.


Kolorowy projekt auta prezentowano już w 108 wpisie cyklu.


W czwartkowym sto trzydziestym drugim wpisie zamieszczono projekt Broliego wykonany na potrzeby ósmego filmu DBZ: Moetsukiro!! Nessen, Ressen, Chō-Gekisen z 1993 roku (premiera filmu miała miejsce 6 marca 1993).


Strona pochodzi z wydanego w 2003 roku databooka TV Anime Kanzen Guide: Dragon Ball Z – Son Goku Densetsu. Przestawia Broliego w normalnej postaci oraz po przemianie w Legendarnego Super Saiyanina. Autorzy wpisu przypominają, że na potrzeby nadchodzącego filmu Dragon Ball Super: Broly jego projekt został odświeżony przez mangakę.


W piątkowym sto trzydziestym trzecim wpisie zamieszczono grafikę przedstawiającą bohaterów gry Dragon Quest XI: Sugisarishi Toki o Motomete, która ukazała się 29 lipca 2017 roku, a więc prawie równo rok temu.


W angielskiej wersji językowej na PC gra ukaże się 4 września tego roku, a więc już w przyszłym miesiącu, jako Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker