Shounen
29 maja 2020 (12:57)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset siedemdziesiąty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt potwora Kith Dragon z ukazującej się od 1986 roku serii gier Dragon Quest.


Kith Dragon (ang. Blue Dragon) to jeden z potworów pojawiających się w grach z serii Dragon Quest. Autorzy wpisu zauważają, że smoki pojawiają się w wielu historiach fantasy, ale u Toriyamy smok wygląda uroczo nawet, gdy straszy. Zwracają uwagę na żywy niebieski kolor i pomarańczowe płetwy grzbietowe, nieodgadnione i piękne.

We wcześniejszych wpisach prezentowano projekty potworów o imionach Slime, Dracky, Ghost, Ōsasori, Chimera, Lycant oraz Shiryō no Kishi.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker