Shounen
1 lipca 2020 (13:43)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset dziewięćdziesiąty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to czwarta część "Szkoły rysowania Tori-sa" zamieszczona w siódmym numerze Bird Land Pressu z 1983 roku (wydanie lipcowe), magazynu nieistniejącego już fanklubu mangaki.


Na stronie autor przedstawia metodę rysowania Kwaskomana. Według Toriyamy w przypadku tej postaci najtrudniejszą rzeczą są rysy twarzy i najważniejsze, żeby zachować równowagę, rysując każdą część z osobna.

Początkowo strona miała przedstawiać Zofię Zawieruchę, ale to mogło być zbyt skomplikowane i skończyło się na Kwaskomanie.

We wcześniejszych wpisach niniejszego cyklu prezentowano także sposób rysowania Aralki (550), Gaciusia (575) oraz Jurasa (587).

Oficjalny fanklub mangaki nazywał się Toriyama Akira Hozonkai ("Towarzystwo Ochrony Akiry Toriyamy") i funkcjonował w Japonii w latach 1982-1987.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker