Shounen
30 czerwca 2020 (13:50)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset dziewięćdziesiąty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt potwora Dororu z ukazującej się od 1986 roku serii gier Dragon Quest.


Dororu (ang. Drohl) to jeden z potworów pojawiających się w grach z serii Dragon Quest. Autorzy wpisu zauważają, że w projektach Toriyamy potwory mają swoje specyficzne kolory, by od razu zwracały na siebie uwagę – w tym przypadku jest to fioletowy, który w połączeniu z dziwacznym wyglądem tworzy szczególnie dziwne wrażenie. Wyłupiaste oczy, otwarta paszcza, ni to ryba, ni to gad. Skąd pomysł na taką tajemniczą formę? Toriyama zaskakuje swoją wyobraźnią.

We wcześniejszych wpisach prezentowano projekty potworów o imionach Slime, Dracky, Ghost, Ōsasori, Chimera, Lycant, Shiryō no Kishi oraz Kith Dragon.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker