Shounen
13 lipca 2020 (15:48)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset siódmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa pierwszego rozdziału mangi Jaco z Galaktycznego Patrolu z Weekly Shōnen Jumpa (#33/2013) wydanego 13 lipca 2013 roku, a więc równo siedem lat temu.


Jaco z Galaktycznego Patrolu (ang. Jaco the Galactic Patrolman) to 11-rozdziałowa manga Toriyamy, której akcja ma miejsce bezpośrednio przed wydarzeniami rozpoczynającymi fabułę DB. Jej głównymi bohaterami są broniący pokoju we wszechświecie kosmita Jaco, naukowiec Wyżerski (jap. Ōmori) oraz Tights, czyli starsza siostra Bulmy.

Autorzy wpisu zwracają uwagę na tajemnicze "DB-11" obok tytułu, które oznacza odliczanie do historii zawartej w Dragon Ballu.

Manga ukazywała się w Japonii w 2013 roku, a od dwóch lat dostępna jest również po polsku nakładem wydawnictwa J.P.Fantastica.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker