Cienie północy
Shounen
11 kwietnia 2018 (13:55)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćdziesiąty pierwszy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa pierwszego rozdziału mangi Sand Land, który opublikowano 9 maja 2000 w Weekly Shōnen Jumpie (#23/2000).


Akcja Sand Land rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie przyszłości, w którym woda jest towarem deficytowym. Fabuła skupia się na demonie Belzebubie, który wraz z towarzyszem Thiefem oraz człowiekiem Rao wyrusza na poszukiwania tajemniczego źródła.

W komentarzu odautorskim mangaka napisał:

Tym razem, pomijając połowę rzeczy związanych z gumką, narysowałem wszystko sam jeden. Lekko nie było, jestem jednak zadowolony. To będzie krótka historia, ale zachęcam do czytania, jeśli macie ochotę.

Ilustracja reklamująca mangę znalazła się także na okładce wspomnianego numeru magazynu. Seria zakończyła się 8 sierpnia (w wydaniu #36-37/2000) na 14 rozdziale, a 2 listopada wydano w Japonii wersję tomikową. Po trzech latach ukazało się również angielskie tłumaczenie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker