Shounen
12 kwietnia 2018 (13:07)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćdziesiąty drugi wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja, której prawa część znalazła się na okładce wydanej 12 kwietnia 2001 roku gry Dragon Quest Monsters 2: Malta no Fushigina Kagi – Iru no Bōken na konsolę Game Boy, a więc równo 17 lat temu.


Gra Dragon Quest Monsters 2 ukazała się w dwóch wersjach – wspomnianej Iru no Bōken oraz wydanej 9 marca 2001 Luca no Tabidachi, na której okładce znalazła się z kolei lewa część powyższej ilustracji. Rysunek przedstawia maszerujących Iru i Lucę wraz z potworami, a w tle widać drzwi prowadzące do innych światów.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker