Shounen
17 sierpnia 2020 (13:20)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset dwudziesty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to piąta i ostatnia część "Szkoły rysowania Tori-sa" zamieszczona w ósmym numerze Bird Land Pressu z 1983 roku (wydanie wrześniowe), magazynu nieistniejącego już fanklubu mangaki.


Na stronie autor przedstawia metodę rysowania Grzybasi. W ostatnim punkcie Toriyama wyjawia, że jeśli tylko zmienić jej charakterystyczną fryzurę, to otrzymamy twarz innej postaci z serii – Popuszczka (jap. Chivil).

We wcześniejszych wpisach niniejszego cyklu prezentowano także sposób rysowania Aralki (550), Gaciusia (575), Jurasa (587) oraz Kwaskomana (599).

Oficjalny fanklub mangaki nazywał się Toriyama Akira Hozonkai ("Towarzystwo Ochrony Akiry Toriyamy") i funkcjonował w Japonii w latach 1982-1987.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker