Shounen
25 sierpnia 2020 (13:11)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset trzydziesty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa one-shota Mamejirō-kun, który ukazał się w wydanym 12 sierpnia 1988 roku Weekly Shōnen Jumpie (#38/1988).


Mamejirō-kun to 16-stronicowa komediowa manga opowiadająca o tytułowym Mamejirō (lat 6), który po tym, jak na jego oczach ojciec zjada jego loda, postanawia zostać chuliganem.

Początkowo miała to być kontynuacja opublikowanego rok wcześniej one-shota Kennosuke-sama, ale autor "nie chciał grzebać przy historii, którą lubi" i ostatecznie powstało coś zupełnie innego.

A tak wyglądał odautorski komentarz mangaki opublikowany w numerze Jumpa z tym rozdziałem:

Też byłem kiedyś małym gnojkiem. Dlatego ten one-shot to była łatwizna. Czekam na opinie.

Manga ukazała się jako jeden z dwóch one-shotów reklamowanych hasłem "Super Kid". Drugim z nich był pilotowy rozdział serii Magical☆Tarurūto-kun Tatsuyi Egawy.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker