Shounen
26 sierpnia 2020 (13:31)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset trzydziesty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek, który znalazł się na okładce gry Dragon Quest VII: Eden no Senshi-tachi (ang. Fragments of the Forgotten Past) wydanej 26 sierpnia 2000 roku, a więc równo 20 lat temu.


Ilustracja przedstawia prostolinijnego głównego bohatera, protekcjonalną panienkę Maribel oraz księcia Kiefera, których osobowości widoczne są na pierwszy rzut oka. Autorzy wpisu zwracają także uwagę na ruiny w tle, które zdają się zapraszać bohaterów na wielką przygodę, jakiej dotąd nie przeżyli.

Do Dragon Quest VII odwoływano się także we wpisach 153, 395 oraz 505.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker