Cienie północy
Shounen
19 kwietnia 2018 (14:34)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćdziesiąty siódmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek koali wykonany w 1984 roku na potrzeby zoo i ogrodu botanicznego Higashiyama w Nagoi, a więc rodzimym mieście mangaki.


W 1984 roku koale po raz pierwszy przybyły do Japonii i z tej okazji Toriyama stworzył powyższą grafikę. Autorzy wpisu zauważają, że w projekcie mangaki to w owym czasie niezbyt znane w Japonii stworzenie ma słodki uśmiech i uszy rozpostarte niczym pióra. Podają też, że we wspomnianym zoo znak ten po dziś dzień można zobaczyć na ścianie budynku z koalami, dlatego zachęcają do sprawdzenia przy kolejnych odwiedzinach.


Do omawianej pracy autor nawiązał 29 maja 1984 w Weekly Shōnen Jumpie (#26/1984) przy okazji premiery 223 rozdziału Dr. Slumpa:

Miasto Nagoja poprosiło mnie o wykonanie dla nich znaku koali. Jest słodki.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker