Shounen
17 maja 2018 (13:01)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono osiemdziesiąty trzeci wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt "śmieciowego dziadka" (ガラクタじじい) z reklamy Weekly Shōnen Jumpa emitowanej w lipcu 1991 roku.


O tej niecodziennej postaci i reklamie pisano w magazynie wydanym 9 lipca 1991 roku (#31/1991), w którym zamieszczono również plakat autorstwa mangaki, a także nawiązano do nich na okładce. Jak zauważają autorzy wpisu, choć w oryginalnym projekcie postać ma kolor metaliczny, to w reklamie oraz na plakacie jest różowy.

W reklamie mały diabełek znajduje w śmieciach czajnik, który po wciśnięciu guzika przekształca się w śmieciowego dziadka. Wcielił się w niego aktor, piosenkarz i osobowość telewizyjna Shigeru Izumiya.

Jak twierdzi Wikipedia, reklama była emitowana w okolicach transmisji Grand Prix Wielkiej Brytanii 1991 w sieci Fuji TV.


Plakat oraz artykuł poświęcony reklamie

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker