Cienie północy
Shounen
18 maja 2018 (16:25)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono osiemdziesiąty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem są to projekty postaci wykonane na potrzeby wydanej 27 listopada 1986 roku gry Dragon Ball: Shen Long no Nazo ("Tajemnica Shen Longa") na konsolę Family Computer (Famicom).


Fragment pochodzi z 22 numeru Bird Land Pressu, magazynu oficjalnego fanklubu mangaki (Toriyama Akira Hozonkai). Przedstawia postacie, od lewej: generał Armii MB, Asura Robo i Kurilien. Fabuła gry skupia się na przygodach małego Goku zbierającego Smocze Kule.

Autorzy wpisu przywołują również wypowiedź mangaki z tej samej strony:

Famicoma też uwielbiam. Kiedy zaczynam grać, to się totalnie wciągam, a robota czeka.

Dragon Ball: Shen Long no Nazo to druga (po Dragon Ball: Dragon Daihikyō), a pierwsza wyprodukowana przez Bandai, gra komputerowa o tematyce DB. W Ameryce ukazała się pod tytułem Dragon Power, a w Europie jako Dragon Ball.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker