Shounen
21 maja 2018 (15:07)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono osiemdziesiąty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to okładka pierwszego numeru miesięcznika V Jump, który ukazał się 21 maja 1993 roku, a więc równo 25 lat temu.


Jak zauważają autorzy wpisu, ilustracja przedstawia "wymarzony crossover" Dr. Slumpa z Dragon Quest II – pełna energii Aralka w stroju postaci z gry niemal wyskakuje z okładki. W omawianym numerze opublikowano m.in. pierwszy z jedenastu rozdziałów mangi Toriyamy o tytule Go! Go! Ackman.

V Jump to japoński magazyn wydawany przez Shueishę po dziś dzień, poświęcony w dużej mierze grom opartym na popularnych mangach, z początku silnie koncentrował się na pracach Toriyamy. Choć pierwsze wydania ukazywały się od 1990 roku, dopiero po trzech latach wystartował jako pełnoprawny miesięcznik.

To w nim od trzech lat ukazuje się mangowa adaptacja serii Dragon Ball Super autorstwa Toyotarō, a w 2011 roku ukazał się 3-rozdziałowy spin-off Episode of Bardock Naho Ooishi, czy też w latach 1993-1996 4-tomowa seria Chotto Dake Kaettekita Dr. Slump Takao Koyamy i Katsuyoshiego Nakatsuru.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker