Shounen
23 maja 2018 (14:40)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono osiemdziesiąty siódmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to postać kapitana Gyao (キャプテンギャオ) z Weekly Shōnen Jumpa wydanego 5 lipca 1988 roku (#32/1988) – stworzonego na okazję 20-lecia czasopisma.


Pierwszy numer Weekly Shōnen Jumpa ukazał się 11 lipca 1968 roku. Autorzy wpisu zauważają, że postać kapitana Gyao została zaprojektowana z myślą o logu magazynu, czyli pirackiej twarzy, która po dziś dzień gości na jego okładkach.

Kapitan Gyao pojawia się również w wydanej na 20-lecie czasopisma grze Famicom Jump: Hero Retsuden na konsolę Famicom (NES) – występuje w niej 16 bohaterów z różnych mang publikowanych w magazynie. Gra jest w sprzedaży do tej pory – w tym roku w pakiecie 20 gier i rzeczoną konsolą na 50-lecie Jumpa, a konkretnie 7 lipca 2018 – reklama wideo.

A tak wyglądał komentarz odautorski mangaki we wspomnianym numerze Jumpa:

Dragon Ball na Famicoma był całkiem ciekawy. Jeśli jesteście zainteresowani, to kupcie w sierpniu.

Gra na Famicoma, o której pisał Toriyama, to z kolei Dragon Ball: Daimaō Fukkatsu, która ukazała się 12 sierpnia 1988 roku.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker