Cienie północy
Shounen
24 maja 2018 (16:55)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono osiemdziesiąty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment wydanego w 1992 roku listopadowego numeru V Jumpa, przedstawiający projekt samolotu, który po przerobieniu na CGI znalazł się na okładce tego numeru.


Jak zauważają autorzy wpisu, na potrzeby stworzenia modelu 3D oprócz wykonania kolorowego rysunku samolotu Toriyama przygotował również jego widok z różnych kątów.

Model trójwymiarowy został stworzony przez Studio Dews (スタジオ・デュース) podlegające firmie Banpresto i po wyrenderowaniu trafił na okładkę wydawnictwa (zdjęcie obok).

Po paru latach samolot powrócił pod nazwą Lady Bee (レディ・ビー) w liczącej 50 odcinków serii anime Kūsō Kagaku Sekai Gulliver Boy. Była emitowana w 1995 roku, a za jej reżyserię odpowiadał wspomniany w 78 wpisie Toyoo Ashida.

Na stronie przywołano również komentarz mangaki dotyczący nowej technologii:

Zastanawiam się, czy jeśli CGI rozwinie się tak bardzo, że będzie w stanie skutecznie naśladować dzieła odręczne, to mógłbym stracić pracę.

W omawianym numerze V Jumpa opublikowano także pierwszy z czterech rozdziałów mangi Toriyamy o tytule Dub & Peter 1.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker