Shounen
25 maja 2018 (15:48)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono osiemdziesiąty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to nawiązujący do gry Dragon Quest rysunek na kartę telefoniczną z Weekly Shōnen Jumpa wydanego 12 sierpnia 1989 roku (#37/1989).


Był to prezent dla czytelników magazynu, w ramach promocji nadchodzącej gry Dragon Quest IV, której premiera miała miejsce 11 lutego 1990. Rysunek nawiązuje do sceny z oryginalnej grafiki promocyjnej pierwszej części gry (zdjęcie obok), ale przedstawia ją z perspektywy wroga, Dragonlorda (竜王 Ryū-ō).

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. Do Dragon Quest IV nawiązywano już w 23 wpisie niniejszego cyklu.

A tak wyglądał komentarz odautorski mangaki w tym numerze Jumpa:

Chatka na plaży, zbieranie muszli, ogromne korki w obie strony...! Postanowiłem skorzystać z lata!! To był bardzo upalny dzień, jestem zmęczony...

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker