Shounen
28 maja 2018 (14:38)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dziewięćdziesiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja, która znalazła się na okładce wydanego 27 maja 2016 roku artbooka pt. Akira Toriyama Dragon Quest Illustrations (鳥山明ドラゴンクエストイラストレーションズ).


Album został wydany na 30-lecie Dragon Questa i ukazał się w dzień 30 rocznicy premiery pierwszej odsłony z serii. Wydawnictwo liczy 239 stron i zawiera kolekcję ponad 500 ilustracji wykonanych w ciągu tych trzech dekad przez mangakę na potrzeby gier.

Artbook do tej pory ukazał się tylko w Japonii, ale już 11 grudnia 2018 premierę będzie miała edycja anglojęzyczna.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie, począwszy od dziesiątego wpisu, w którym była mowa o drugiej części gry.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker