Cienie północy
Shounen
29 maja 2018 (14:37)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dziewięćdziesiąty pierwszy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment Weekly Shōnen Jumpa z 19 października 1982 roku (#46/1982), przedstawiający na pierwszym planie główną bohaterkę one-shota Pink.


Skan przedstawia zapowiedź grudniowego wydania magazynu Fresh Jump, w którym 23 października 1982 opublikowano 31-stronicową mangę Pink Akiry Toriyamy. Opowiada ona o dziewczynie mieszkającej w miasteczku, w którym od roku nie padał deszcz. Wespół z robotem White'em i małym dinozaurem Blackiem okrada ona na własne potrzeby firmę Silver Company z wody, którą organizacja sprzedaje po wysokich cenach.

Manga doczekała się również 32-minutowej adaptacji anime pt. Pink Mizu Dorobō Ame Dorobō w reżyserii Toyoo Ashidy – premiera miała miejsce 7 lipca 1990.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker