Shounen
30 maja 2018 (13:55)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dziewięćdziesiąty drugi wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z pierwszego tomu zbioru krótkich historii mangaki pt. Toriyama Akira 〇-saku Gekijō, który wydano w lipcu 1983 roku, przedstawiający pierwszą stronę serii komiksów zatytułowanych "Jak ja to wtedy rysowałem" (これをかいていたころのわし Kore o Kaite Ita Koro no Washi).


W załączonym komiksie autor DB opowiada o tym, jak zaczęła się jego przygoda z rysowaniem mang: 23-letni Toriyama po tym, jak rzucił pracę, prosi matkę o 100 jenów, ale ta każe mu znaleźć robotę. Jedyną możliwość widzi w narysowaniu mangi, czego nigdy wcześniej nie robił, i wysłaniu jej do Shōnen Jumpa. Praca zostaje odrzucona, ale redaktor Torishima mówi mu: "Rysuj dalej, to może coś się nada". Toriyama kontynuuje rysowanie mang i w końcu Wonder Island zostaje opublikowana jako jego pierwsza praca. Pyta Torishimę, czy stała się hitem, ale okazuje się, że uplasowała się na końcu sondażu popularności.

W tomie, z którego pochodzi skan, znalazło się siedem one-shotów: dwie części Wonder Island, Gal-deka Tomato, Pola & Roid, Mad Matic oraz dwie części Chobit. Oryginalnie większość tytułów publikowana była w Weekly Shōnen Jumpie na przestrzeni lat 1978-1983, jedynie Chobit 2 ukazał się na łamach Fresh Jumpa w 1983 roku.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (3)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker