Shounen
21 stycznia 2022 (15:01)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dziewięćset trzydziesty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek i wiadomość zamieszczone we wstępie do pierwszego tomu serii databooków Daizenshū z czerwca 1995 roku.


Na pamiątkę szczęśliwego zakończenia Dragon Balla postanowiono wypuścić ten "kompletny zbiór". Niniejszy pierwszy tom to zbiór ilustracji, kolorowych rysunków z mangi. Jak się zastanowić, w ciągu tych trochę ponad dziesięciu lat tyle prac byłem zmuszony narysować... znaczy narysowałem. Jak teraz patrzę na wiele z nich, to nawet mnie ogarnia zdziwienie, przepraszam. Jeśli jednak macie ochotę rzucić okiem, to się nie krępujcie.

Dragon Ball: Daizenshū to seria dziesięciu (siedmiu głównych i trzech dodatkowych) databooków wydawanych w latach 1995-1996.

Pierwszy tom ukazał się miesiąc po opublikowaniu ostatniego rozdziału Dragon Balla w Weekly Shōnen Jumpie. Wydanie polskojęzycznej wersji jego reedycji zapowiedziało w 2017 roku wydawnictwo J.P.Fantastica, ale do tej pory nie podano szczegółów.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych obecnie co dwa dni od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker