Shounen
30 marca 2014 (13:31)
Jak napomknęliśmy w piątkowym newsie, zorganizowano dla prasy przedpremierową prezentację Dragon Ball Kai: Majin Buu Saga. Gazety zaczęły pisać, a informacje o niej opublikowano również na oficjalnej stronie serii. Przypominamy, że anime startuje w Japonii już za tydzień, 6 kwietnia 2014. Zapraszamy do lektury oraz do obejrzenia nagrania!


Wydarzenie poprowadził spiker Fuji TV Mizuki Sano z pomocą duetu komediowego Harisenbon (Haruka Minowa, Haruna Kondō). Co ważniejsze, na scenie obecni byli seiyū Masako Nozawa (Son Goku, Gohan, Goten) oraz Toshio Furukawa (Piccolo), a także autorzy piosenek: duet Dragon Soul (Takayoshi Tanimoto i Takafumi Iwasaki, opening Kuu-Zen-Zetsu-Go) i grupa Good Morning America (ending Haikei, Zarathustra). Podczas występu po raz pierwszy zagrano pełną wersję nowego openingu. Nagrania nie udostępniono.


Po prezentacji dziennik Nikkan Sports opublikował w sieci artykuł, w którym przytacza wypowiedzi dwojga aktorów głosowych. Nozawa wspomina, że dawniej nieraz musiała podkładać głos pod sceny z niedokończoną grafiką, a teraz, gdy animacja jest zawsze gotowa, ma znacznie ułatwioną pracę. Furukawa zauważa, że dzięki lepszej technologii dźwięku podczas oglądania będzie można usłyszeć ich nagrania w najdrobniejszych szczegółach.

Co ciekawe, już po opublikowaniu tekstu portal skasował z artykułu jedno zdanie (kopia artykułu), a dotyczyło ono liczby odcinków serii. Napisano, że emisja potrwa rok i zacytowano wypowiedź Nozawy zdradzającą, że liczba odcinków została zmniejszona o połowę w stosunku do oryginalnych 92.

Ponadto przybyłym dziennikarzom wyświetlono na dużym ekranie wiadomość od twórcy Smoczego Świata, Akiry Toriyamy. Była to rozszerzona wersja komentarza opublikowanego niedawno w V Jumpie, o którym pisaliśmy wczoraj. Aby wiadomość od mistrza dotarła również do polskich czytelników, na polski przełożył miyamoto1.


Ostatecznym przeciwnikiem w mandze Dragon Ball jest Majin Buu. Jest okrągły, groźny, nieugięty!

W pierwszej połowie finałowej sagi obserwujemy codzienne perypetie syna Son Goku, Son Gohana, który pragnie wieść zwyczajne życie, jednak jego plany krzyżuje kolejna edycja Tenkaichi Budōkai.

W drugiej części pojawia się w obudzony z długiego snu Majin Buu. Ta saga to ciąg walk, które nawet dla mnie, rysownika komiksów, były na tyle intensywne, aby sprawić, iż miałem dość. Teraz, będąc starym człowiekiem z wysokim ciśnieniem i preferującym rzeczy łagodne, nie jestem już w stanie rysować scen walk. Czy raczej straciłem chęć do rysowania mang z walkami na pierwszym planie.

Będziemy świadkami wielu transformacji zarówno Saiyan, jak i Buu, którzy będą nieustannie rosnąć w siłę, a na końcu – ostrzegam przed spoilerem – zobaczymy Genki Damę.

Jednak jako autor osobiście wolę akcje ze zwyczajniejszymi postaciami. Szczególnie uwielbiałem rysowanie głupawego Mistera Satana wnoszącego swój wkład w zwycięstwo naszych bohaterów.

Na koniec chciałbym prosić, abyście zwrócili szczególną uwagę na mistrzowską pracę Masako Nozawy-san, która wspaniale operuje głosem, momentalnie zmieniając go pomiędzy trzema postaciami, Goku, Gohana i Gotena.

Wkrótce po wydarzeniu stacja Fuji TV wyemitowała krótki reportaż.

komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker