Shounen
29 marca 2014 (12:28)
W majowym wydaniu V Jumpa, który na japońskie półki trafił 20 marca, japoński czytelnik mógł przeczytać komentarze Akiry Toriyamy oraz aktorów głosowych w związku ze zbliżającą się kontynuacją Dragon Ball Kai (6 kwietnia 2014). Zachęcamy do lektury również polskich fanów!

Komentarz prosto od Akiry Toriyamy-sensei!
Ostatecznym przeciwnikiem w mandze Dragon Ball jest Majin Buu. Jest okrągły, groźny, nieugięty! Ta saga to ciąg walk, które nawet dla mnie, rysownika komiksów, były na tyle intensywne, aby sprawić, iż miałem dość. Teraz, będąc starym człowiekiem, nie miałbym siły, aby podołać takiemu tempu. W pierwszej części obserwujemy spokojne życie Gohana, aby następnie przejść do zaciętych walk toczących się niemal wszędzie. Pamiętajcie, aby obserwować bohaterów po obu stronach konfliktu – aby rosnąć w siłę, będą przechodzić kolejne transformacje, a na zakończenie zobaczymy Genki Damę.

Oraz komentarze od trójki głównych seiyū:

Masako Nozawa (Son Goku, Son Gohan, Son Goten)
Czarne charaktery rysowane przez Toriyamę-sensei są naprawdę nikczemne! Teraz w Dragon Ball Kai nadchodzi Majin Buu, najsilniejszy z przeciwników przedstawionych w oryginalnej mandze. Główną atrakcją sagi będą zmagania Goku i spółki z tym potężnym wrogiem. Oczekujcie z niecierpliwością!

Ryō Horikawa (Vegeta)
W Dragon Ball Kai główną atrakcją jest oczywiście seria sama w sobie, ale uważam, że ciekawe również może być porównywanie nowego i starego Dragon Balla, jak pierwsza seria, Z i GT. Cała obsada dała z siebie wszystko, dlatego z niecierpliwością oczekujcie nowych odcinków!

Kōzō Shioya (Majin Buu)
Według mnie ta saga to "opowieść o przyjaźni" między Misterem Satanem a Majin Buu. Mam nadzieję, że każdy z was będzie zachwycony tą "nową serią", która pomimo upływu 20 lat wcale się nie zestarzała.

Ale to jeszcze nie koniec. Norihito Sumitomo, kompozytor ścieżki dźwiękowej do Battle of Gods, ale też do nadchodzącej z sagą Buu kontynuacji Dragon Ball Kai, 18 marca zamieścił na swojej stronie internetowej komentarz dotyczący serii.

6 kwietnia (sobota) o 21 na Fuji TV rusza Dragon Ball Kai: Majin Buu Saga. Tak naprawdę prace nad serią zostały zainicjowane jeszcze przed Dragon Ball Z: Battle of Gods, a jej produkcja trzymana była w tajemnicy przez ponad rok. W planach jest również emisja w wielu krajach za granicą.

Jako osoba jeszcze z pierwszej generacji fanów, muszę unieść ciężar odpowiedzialności w stosunku do osiągnięć autora oryginalnej ścieżki dźwiękowej, mistrza Shunsuke Kikuchiego, którego praca mocno zapadła w mojej pamięci. Komponowanie muzyki do tej serii było dla mnie prawdziwym zaszczytem!

Z angielskiego przełożył miyamoto1.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker