AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
Shounen
19 czerwca 2022 (15:47)
W lipcowym numerze Saikyō Jumpa, który ukazał się w tym miesiącu, opublikowano jedenastą pracę z cyklu Dragon Ball Super Gallery, w ramach którego różni znamienici artyści prezentują swoje wersje 42 okładek mangi Dragon Balla.

Jedenastą okładkę wykonał Yūsei Matsui, urodzony w 1981 roku autor mang Majin Tantei Nōgami Neuro (2005-2009) oraz Klasa skrytobójców (2012-2016), który zaprezentował swoją wersję okładki dwudziestego tomu DB. Ilustracja została zamieszczona wraz z komentarzem mangaki na tylnej okładce magazynu.


Nawet ja, nieposiadający żadnych talentów rysowniczych, po wielu latach zdołałem trochę zrozumieć sztukę. Mając do czynienia z rysunkami nawet tak zdolnych ludzi, jakby posługujących się magią, jeśli tylko zrozumiesz, w jaki sposób je stworzyli, owa "magia" zmienia się w "technikę", której możesz się nauczyć i stać się jeszcze lepszym. Ale sztuka mistrza Toriyamy jest jedyną, której techniki nie mogę opanować. Pomimo upływu lat "magia" wciąż pozostaje. Łatwo ją naśladować, ale istota pozostaje poza zasięgiem. Właśnie takie uczucie ponownie mi towarzyszy, gdy mam zaszczyt naśladować tę idealną pracę mangaki.

Cykl Dragon Ball Super Gallery wystartował w sierpniu 2021 roku w miesięczniku Saikyō Jump w ramach zbliżającego się 40-lecia serii. Premiera pierwszego rozdziału mangi Toriyamy miała miejsce 20 listopada 1984 roku, a więc jubileusz uniwersum przypada za dwa lata, na 2024 rok.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker