Shounen
19 listopada 2022 (16:56)
W grudniowym numerze Saikyō Jumpa, który ukazał się w tym miesiącu, opublikowano szesnastą pracę z cyklu Dragon Ball Super Gallery, w ramach którego różni znamienici artyści prezentują swoje wersje 42 okładek mangi Dragon Balla.

Szesnastą okładkę wykonał Tadatoshi Fujimaki, urodzony w 1982 roku autor mangi Kuroko's Basket (2008-2014), który zaprezentował swoją wersję okładki czternastego tomu DB. Ilustracja została zamieszczona wraz z komentarzem mangaki na tylnej okładce magazynu.


Kiedy byłem w szkole podstawowej i seria jeszcze wychodziła, cała klasa ją czytała. Przerysowywanie Dragon Balla i pokochanie rysowania, kupowanie co tydzień Jumpa, chęć narysowania własnej mangi, rozpoczęcie tworzenia, pracowanie jako asystent, publikowanie własnej serii... nigdy bym nie pomyślał, że nadejdzie dzień, w którym będę mógł narysować ilustrację do takiego projektu. Jestem naprawdę zaszczycony. Moje gratulacje z okazji 40-lecia!

Cykl Dragon Ball Super Gallery wystartował w sierpniu 2021 roku w miesięczniku Saikyō Jump w ramach zbliżającego się 40-lecia serii. Premiera pierwszego rozdziału mangi Toriyamy miała miejsce 20 listopada 1984 roku, a więc jubileusz uniwersum przypada za dwa lata, na 2024 rok.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker