Shounen
23 marca 2024 (21:27)
W kwietniowym numerze Saikyō Jumpa, który ukazał się w tym miesiącu, opublikowano trzydziestą drugą pracę z cyklu Dragon Ball Super Gallery, w ramach którego różni znamienici artyści prezentują swoje wersje 42 okładek mangi Dragon Balla.

Trzydziestą drugą okładkę wykonał Takeshi Obata, urodzony w 1969 roku współautor m.in. mang Hikaru no Go (1998-2003), Death Note (2003-2006) czy Bakuman (2008-2012), który zaprezentował swoją wersję okładki 29 tomu DB. Ilustracja została zamieszczona wraz z komentarzem mangaki na tylnej okładce magazynu.


Wyrosłem na pojazdach rysowanych przez pana Toriyamę, więc to dla mnie wielki zaszczyt. Te pojawiające się za każdym razem maniakalne samochody wyglądały atrakcyjniej niż prawdziwe i wielokrotnie je przerysowywałem. Nie potrafiłem ich zbyt dobrze odwzorować, ale nim się zorientowałem, zakochałem się w podobnych autach i to całkowicie ukształtowało mój gust. Volkswagen z tej okładki to też rzadki samochód. Nie mogłem go dobrze narysować, ponieważ nie znalazłem żadnych materiałów na jego temat. Ha, ha. Po raz kolejny nabrałem szacunku dla głębi manii pana Toriyamy.

Cykl Dragon Ball Super Gallery wystartował w sierpniu 2021 roku w miesięczniku Saikyō Jump w ramach zbliżającego się 40-lecia serii. Premiera pierwszego rozdziału mangi Toriyamy miała miejsce 20 listopada 1984 roku, a więc jubileusz uniwersum przypada w 2024 roku.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker