Shounen
10 czerwca 2024 (19:49)
W lipcowym numerze Saikyō Jumpa, który ukazał się w tym miesiącu, opublikowano trzydziestą piątą pracę z cyklu Dragon Ball Super Gallery, w ramach którego różni znamienici artyści prezentują swoje wersje 42 okładek mangi Dragon Balla.

Trzydziestą piątą okładkę wykonał Toyotarō, urodzony w 1978 roku autor mangi Dragon Ball Heroes: Victory Mission (2012-2015) oraz współautor Dragon Ball Super (2015-), który zaprezentował swoją wersję okładki 35 tomu DB. Ilustracja została zamieszczona wraz z komentarzem mangaki na tylnej okładce magazynu.


Mamy tu śnieżny region, więc dodałem Więżę Muskułów i scenę ucieczki przed duchami Armii Czerwonej Wstęgi! Wszystkie ilustracje mistrza Toriyamy są doskonałe, więc jej przerabianie było dość onieśmielające. To mi przypomniało, że mistrz Toriyama powiedział kiedyś, że bardzo niewiele z jego rysunków z Dragon Balla mu się naprawdę podoba. "To nie może być prawda, skoro rysuje tak niesamowite rzeczy!" – pomyślałem i pewnego razu zapytałam go bezpośrednio: "Czy to prawda?". Odpowiedział wtedy: "Ludzie z mojego pokolenia nie mają w zwyczaju przechwalać się własnymi pracami". Myślę wiec, że prawdopodobnie były takie, które mu się podobały. Nie było to jednak coś, o czym autor powinien rozprawiać. Tak to odebrałem. Pamiętam, że pomyślałem, że to takie fajne i w jego stylu, i zacząłem go podziwiać jeszcze bardziej. Gratulacje z okazji 40-lecia! Dragon Ball nigdy nie umrze!!

Cykl Dragon Ball Super Gallery wystartował w sierpniu 2021 roku w miesięczniku Saikyō Jump w ramach 40-lecia serii. Premiera pierwszego rozdziału mangi Toriyamy miała miejsce 20 listopada 1984 roku, a więc jubileusz uniwersum przypada w tym roku.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker