Shounen
13 maja 2024 (14:28)
W czerwcowym numerze Saikyō Jumpa, który ukazał się w tym miesiącu, opublikowano trzydziestą czwartą pracę z cyklu Dragon Ball Super Gallery, w ramach którego różni znamienici artyści prezentują swoje wersje 42 okładek mangi Dragon Balla.

Trzydziestą czwartą okładkę wykonała Hiroyuki Asada, urodzony w 1968 roku autor m.in. mang I'll (1995-2004) oraz Tegami Bachi (2006-2015), który zaprezentował swoją wersję okładki 35 tomu DB. Ilustracja została zamieszczona wraz z komentarzem mangaki na tylnej okładce magazynu.


Dzięki temu, że przez sześć lat zasiadałem w jury Nagrody Tezuki, dwa razy do roku mogłem widzieć się z panem Akirą Toriyamą, wymieniać opinie, zjeść wspólny posiłek i wysłuchać wielu ciekawych historii. Uwielbiałem w panu Toriyamie to, jaki zawsze był wyluzowany i naturalny. Trudno było mi narysować tę ilustrację po tym, jak otrzymałem wiadomość o jego śmierci. Przede wszystkim pan Toriyama nie może już jej zobaczyć. Rysowałem ją jednak z nadzieją, że do niego dotrze. Dziękuję za wszystko. Kocham.

Cykl Dragon Ball Super Gallery wystartował w sierpniu 2021 roku w miesięczniku Saikyō Jump w ramach 40-lecia serii. Premiera pierwszego rozdziału mangi Toriyamy miała miejsce 20 listopada 1984 roku, a więc jubileusz uniwersum przypada w tym roku.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker