Shounen
8 października 2021 (15:55)
Podczas odbywającej się imprezy New York Comic Con został zorganizowany specjalny panel poświęcony nadchodzącemu filmowi Dragon Ball Super: Super Hero, na którym zaprezentowano m.in. jego kolejny zwiastun, który następnie został opublikowany na oficjalnej japońskiej stronie filmu.


W trakcie wydarzenia zaprezentowano także nowe projekty postaci – Dendego, Bulmy oraz Karina wykonanego przez Akirę Toriyamę. Jak zauważono, musiało minąć trochę czasu, albowiem Dende wygląda na starszego.


O filmie na żywo z japońskiego studia opowiadali producent Toei Animation Norihiro Hayashida oraz Akio Iyoku – szef sekcji Dragon Ball Room w wydawnictwie Shueisha. Zaprezentowano również nagrania z Toshio Furukawą (głos Piccolo) oraz Masako Nozawą (Son Goku).

Nie zdradzono nic na temat fabuły, niemniej ze zwiastuna może wynikać, że głównym antagonistą będzie Armia Czerwonej Wstęgi. Podano natomiast imiona dwóch nowych postaci – nazywają się Gamma 1 (ガンマ1号) i Gamma 2 (ガンマ2号). Zauważono również, że znaczące role w filmie odegrają Pan oraz Piccolo, który będzie dla niej nie tylko mistrzem, ale i kimś w rodzaju dziadka opiekującego się ukochaną wnuczką. W zaprezentowanym filmie przez krótki moment można dostrzec również Broliego.

Toshio Furukawa poinformował, że japońska obsada zakończyła już nagrywanie scen, a on sam jest zadowolony z jakości filmu w każdym aspekcie. Masako Nozawa zachwalała sceny walki oraz zwróciła uwagę, że w odróżnieniu od poprzednich filmów w tym położono nieco większy nacisk na rodzinę Gohana.

Odpowiadając na pytania od fanów, Akio Iyoku podał – bez dodatkowych szczegółów – że akcja filmu to okres pomiędzy wydarzeniami z Dragon Ball Super: Broly a 28 Tenkaichi Budōkai z ostatnich rozdziałów mangi Dragon Ball.

Panel zakończył się ogłoszeniem, że wszyscy obecni na spotkaniu otrzymają bezpłatnie specjalny plakat promujący film.


Film w Japonii ukaże się w 2022 roku.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker