AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
Shounen
15 marca 2019 (18:53)
Zgodnie z przypuszczeniami polska wersja anime Dragon Ball Super już wkrótce trafi do szeroko dostępnej telewizji naziemnej. Od 1 kwietnia 2019 roku odcinki wyświetlane będą na kanale TV4 – od poniedziałku do piątku o godzinie 7:35.

Seria Super do polskiej telewizji dotarła w ubiegłym roku. Premierowe odcinki ukazywały się od 15 października 2018 roku do 25 lutego 2019 roku na nowo powstałej stacji Polsat Games. Za stworzenie polskiej ścieżki dźwiękowej odpowiadało Studio PDK pod reżyserią Dariusza Kosmowskiego.

Wbrew wczesnym zapowiedziom odcinki dostępne są wyłącznie w wersji z dubbingiem, z możliwością włączenia napisów dla osób niesłyszących.


Dragon Ball Super to pierwsza seria z uniwersum DB, która doczekała się polskiego dubbingu. Poprzednie nadawano wyłącznie z lektorem – DB/Z/GT od 1999 roku w RTL 7 z lektorem na francuskim dubbingu oraz GT i Kai od 2012 roku na kanałach grupy AXN z lektorem na japońskiej ścieżce dźwiękowej. Dubbingu doczekały się jedynie dwa filmy Dragon Ball Z o polskich tytułach Atak smoka oraz Fuzja.

Anime Dragon Ball Super emitowane było w Japonii od 5 lipca 2015 roku do 25 marca ubiegłego roku i zamknęło się w 131 odcinkach. W grudniu ubiegłego roku w japońskich kinach wyświetlana była jego kontynuacja w postaci filmu Dragon Ball Super: Broly.
komentarze (5)
AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker