Cienie północy
Shounen
28 kwietnia 2018 (14:53)
W ubiegłym roku pisaliśmy o zapowiadanym na listopad 2018 koncercie Dragon Ball Symphonic Adventure w Szwajcarii, okazuje się jednak, że to nie wszystko – francuski organizator imprez Overlook Events we współpracy z Toei Animation Europe zapowiedział jeszcze trzy koncerty orkiestry symfonicznej z tej serii.

 • 27 października 2018:
  Paryż, Francja – budynek Le Grand Rex,

 • 30 października 2018:
  Bruksela, Belgia – budynek Palais 12,

 • 1 listopada 2018:
  Düsseldorf, Niemcy (w trakcie ustaleń),

 • 3 listopada 2018:
  Lozanna, Szwajcaria (poprzedni news).

W repertuarze wyłącznie utwory z serii Dragon Ball oraz Dragon Ball Z – zarówno te skomponowane przez Shunsuke Kikuchiego, jak również piosenki, np. z openingów.

Na koncertach pojawia się ponadto odpowiedzialny za opening (Makafushigi Adventure!) i inne piosenki kojarzone z pierwszą serią DB piosenkarz Hiroki Takahashi, który oprócz własnych utworów wykonuje również inne popularne (m.in. Cha-La Head-Cha-La). Mając bilet VIP, po występie można poprosić artystę o autograf lub zdjęcie. Podczas koncertu w tle wyświetlane są fragmenty odcinków.

Pierwszy koncert z serii Dragon Ball Symphonic Adventure odbył się 6 maja 2017 w Paryżu, a 3 marca 2018 orkiestra grała w Barcelonie – fragment z tego występu możecie obejrzeć poniżej.


Jak podają organizatorzy, będą to koncerty z okazji 30-lecia DB w Europie – we Francji anime wystartowało już w 1988 roku. Zapowiedziano ponadto, że w przyszłości należy się spodziewać również występów w Azji, USA i Ameryce Południowej.

Informację podesłał Pan Michał.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker