Shounen
27 marca 2017 (15:23)
Oficjalna europejska strona internetowa studia Toei Animation poinformowała, że Dragon Ball zawitał na uruchomioną niedawno wystawę pt. "The Japanese House Architecture and Life after 1945" ("Japoński dom: Architektura i życie po 1945"), którą od ubiegłego czwartku można oglądać w Barbican Art Gallery w Londynie. Wystawa ma być dostępna do 25 czerwca 2017.

Począwszy od 23 marca Dragon Ball będzie prezentowany w prestiżowej Barbican Art Gallery w Londynie. Będzie to część wystawy pt. "The Japanese House Architecture and Life after 1945". Wystawa została zorganizowana wspólnie przez Barbican i Japan Foundation i potrwa do 25 czerwca.

Fragment serii z 1986 roku pokaże twórczy świat Dragon Balla ze słynnymi kapsułowymi domami stworzonymi przez Akirę Toriyamę w odniesieniu do rzeczywistych prac japońskich architektów-wizjonerów lat siedemdziesiątych.

Pełny opis ekspozycji opublikowano na stronie w formacie PDF (7 MB). Jak wynika z jego treści, na wystawie prezentowany jest trwający minutę i trzy sekundy fragment drugiego odcinka pierwszej serii. A oto co piszą o DB:

Kapsuły, połączenie domu i technologii, stały się stale powracającą fantazją w japońskiej kulturze – zwłaszcza w Dragon Ball, popularnej serii anime z lat osiemdziesiątych.

Ceny biletów w granicach 10-14,5 funtów, dla dzieci wstęp wolny. W cenie 35 funtów dostępny jest również 320-stronicowy katalog poświęcony pracom prezentowanym na wystawie.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker